Česká Třebová – V tělocvičně ZŠ Nádražní se odehrálo volejbalové derby krajského přeboru mužů I. třídy mezi TJ Sokol Česká Třebová II a TJ Sokol Kerhartice. Domácí neudrželi dvousetové vedení a nakonec prohráli 2:3.

„V podstatě soupeře jsme k ničemu nepustili. Dobře jsme podávali, nedělali jsme chyby. Dobře jsme útočili, takže byl to komplexní volejbal,“ hodnotí asistent trenéra domácího týmu Lubomír Vašina úvodní dva sety, které jeho tým vyhrál 25:22 a 25:18.

Ve třetím setu však přišel zlom. „Nedokázali jsme přihrát balon. Když už jsme si ho přihráli, tak jsme bohužel buď udělali nevynucenou chybu, nebo nás soupeř zablokoval,“ popisuje Vašina.

Hosté potvruzují obrat. „V tom třetím setu se nám to podařilo zužitkovat. Prohrávali jsme sice 16:20, ale sadu jsme nakonec vyhráli,“ říká asistent trenéra hostů Lukáš Marek.

Kerhartice vyhrály i čtvrtý set 25:21 a tie-break, čímž zápas otočily. V odvetě pak domácí tým dokonce přehrály 3:0. Další derby čeká Českou Třebovou 8. března proti SK Rybník.